HAKKIMIZDA

KidsRoom

 

Kidsroom 2015 yılından bu yana Bursa’da faaliyet gösteren bir konfeksiyon üretim şirketidir. Çocuklar için sağlıklı, rahat kullanımlı ve günlük hayat konforunu sağlamayı önceliği olarak belirleyen Kidsroom aynı zamanda çocuklar için güncel moda yaratarak farklı seçenekler sunmaktadır.

 

Bursa’da 1000 m2’lik üretim tesisinde ve 650m2’lik toptan satış mağazasında hizmet vermektedir. Kidsroom’un ayrıca İstanbul’da 250m2’lik bir toptan satış mağazası daha bulunmaktadır. 2014 yılından itibaren başlıca Rusya, Azerbeycan, Kazakistan ve Polonya olmak üzere ihracat yapmakta ve müşteri portföyünün ağırlıklı kısmını yurtdışı müşterileri oluşturmaktadır.

***

Kidsroom has something special for every girl, boy and baby, ages 0-12. Founded in 2015, Kidsroom is a children’s clothing designer and manufacturer based in Bursa, Turkey, with kidsroom.com.tr and 2 wholesale stores located in Bursa and Istanbul, Turkey. Thoughtful details and trendy style come together to create personal favorites, season after season. While wellness and comfort of kids are our priorities, we also design our products with a high fashion standard.

With our 1000 m2 production facility, we try our best to serve wholesale traders and retailers around the world. We managed to gain local and international customers' recognition with our unique collections since 2015.

 

Çocuk Giyim - İmalat & Toptan Satış