Kidsroom has something special for every girl, boy and baby, ages 2-8. Founded in 2015, Kidsroom is a children’s clothing designer and manufacturer based in Bursa, Turkey. KidsRoom has a 1000 m2 production facilitiy in Bursa and has 650 m2 wholesale stores in Bursa and Istanbul.

While the wellness and comfort of kids are our priorities, we also design our products with a high fashion standard. We have managed to gain local and international customers' recognition with our unique collections since 2015.

<iframe src="https://www.youtube.com/embed/p8OsmbjKvPA" width="560" height="315" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen"></iframe>

           

 

Kidsroom 2015 yılından bu yana Bursa’da faaliyet gösteren bir konfeksiyon üretim şirketidir. Çocuklar için sağlıklı, rahat kullanımlı ve günlük hayat konforunu sağlamayı önceliği olarak belirleyen Kidsroom aynı zamanda çocuklar için güncel moda yaratarak farklı seçenekler sunmaktadır. 

Bursa’da 1000 m2’lik üretim tesisinde ve 650m2’lik toptan satış mağazasında hizmet vermektedir. Kidsroom’un ayrıca İstanbul’da 250m2’lik bir toptan satış mağazası daha bulunmaktadır. 2014 yılından itibaren başlıca Rusya, Azerbeycan, Kazakistan ve Polonya olmak üzere ihracat yapmakta ve müşteri portföyünün ağırlıklı kısmını yurtdışı müşterileri oluşturmaktadır.

Labels: kids clothing manufacturer, wholesale kids wear, wholesale kids clothes, wholesale girls clothes, wholesale boys clothes, kids wear manufacturer, Bursa, Turkey